آیا نمی دانید کمک فنر ماشین خراب شده است یا نه؟ در این مطلب به چند نشانه برای فهمیدن اینکه آیا کمک فنر ماشین خراب شده یا نه، اشاره خواهیم کرد. پیش تر هم مطلبی با عنوان نشانه های یک کمک خراب شده، نوشتیم که می توانید با مراجعه به سایت، آن را مطالعه نمایید.

چهار نشانه ی کمک فنر خراب

اکثر راننده ها به احساس خود برای زمان سرویس کردن ماشین تکیه می کنند. و قطعات خیلی کمی مانند استرات یا کمک فنر در ماشین هست که بیشترین هشدار فیزیکی را مبنی بر نیاز به سرویس شدن ارسال می کند. برای همین است که بردن ماشین برای تعمیرکار گاهی آسان ترین راه برای تایید کنترل شکایت های ماشین می باشد.

در اینجا به دو نکته برای متوجه شدن اشکال در کمک فنر و استرات اشاره خواهیم کرد تا متوجه شوید که چه زمان باید برای تعویض یا تعمیر سریع، اقدام کنید:

پرش های خودرو:

فنرهای کویل مسئولیت تعدیل انتقال انرژی، زمانی که خودرو بر دست اندازها، چاله ها و جاده های ناهموار حرکت می کنند، هستند. کمک ها و استرات ماشین برای کمک به کنترل حرکت فنرها هستند تا چرخ خا زیاد بالا  و پایین نشوند. هنگامی که این اجزا گیر کرده، خراب شده یا از بین رفته اند، لاستیک ها تماس خود را هنگام حرکت و رانندگی با زمین از دست می دهند و همین سبب رانندگی نامتوازن می شود.

کمک های فنر

جلو یا اسکوات های عقب شیرجه می زنند:

کمک و استرات ها به خودرو کمک می کنند تا در سرعت گیری و هنگام ترمز ثابت بماند. وقتی که کمک و استرات خودرو آسیب می بینند، قسمت جلویی می تواند هنگام ترمز کردن پرش کند حال آنکه اسکوات های عقب شتاب می گیرند. در مطلب بعدی به دو مورد دیگر در خصوص خراب شدن کمک فنر اشاره خواهیم کرد.

درباره مدیر سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × چهار =