مقالات

از کمک فنر مراقبت کنیم

کمک و فنربندی

برای حفظ و نگهداری از کمک فنر ابتدا باید کمک های مناسب و با کیفیت را انتخاب کرد تا در هنگام رانندگی مدام دچار مشکل نشد. می توانید برای خواندن مطلب تاریخچه ی کمک فنر به سایت مراجعه کرده و این مطلب را بخوانید.

اهمیت کمک فنر در چیست؟

از ترمز تا کنترل، کمک ها مهمترین بخش برای تمامی ماشین ها هستند. آنها طراحی شده اند تا در مواقع نیاز بتوانند ماشین را بر دست انداز و جاده های ناهموار بکشند و ماشین را تعدیل کنند. کمک ها انرژی جنبشی را به گرما تبدیل می کنند که ایمنی و امنیت را برای ماشین و سرنشینان فراهم می کند. اگر کمک ها در ماشین فرسوده شده یا آسیب ببینند می تواند منجر به لیز خوردن ماشین، کاهش عمر لاستیک ها شود. تا جایی که ترمز گرفتن در مسافت ها، طولانی می شود.

اگر کمک ها به خوبی کار نمی کنند می تواند به بخش های دیگر ماشین فشار وارد کند. برای همین مهم است که به صورت مرتب و مداوم آنها را بررسی و در صورت نیاز حتما تعویض کنید. اگر به هر دلیلی نتوانید از آنها نگهداری کنید و یا رسیدگی به کمک ها عقب بیفتد، می تواند بلبرینگ های چرخ ها را دچار مشکل کند.

کمک های فنر

تعویض کمک ها

خوب می دانیم که اگر کمک ها دچار آسیب شوند باید آنها را تعویض کرد. اما وقتی عمر آنها زیاد می شود و دیگر کارایی مناسب را نداشته باشند، اگر تعویض آنها به عقب بیفتد، مشکلات زیادی را در رانندگی به وجود می آورد. پس اگر متوجه شدید که عمر کمک فنرهای شما از حد متوسط بالاتر رفته، بدون تعلل آنها را تعویض کنید تا برای رانندگی و امنیت شما و سرنشینان ماشین، مشکلی به وجود نیاید. همچنین نشتی و ریختن آب از کمک ها یکی از نشانه های مهم برای تعویض کمک ها است.

گاهی هم ممکن است که مشکل در کمک فنر نباشد و لاستیک ها دچار مشکل شده و نیاز به رسیدگی دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =