مقالات

اصلی ترین کارکرد کمک فنر

کمک فنر

اصلی ترین کارکرد کمک فنر چیست؟ کمک فنرها برای چه کاری ساخته شدند؟ چرا در رانندگی باید به کمک ها توجه داشت و در صورت بروز هر گونه اشکال، سریعا آنها را تعویض کرد؟ با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم. همچنین می توانید مطلب از کمک فنر مراقبت کنیم را با مراجعه به سایت، بخوانید.

کمک فنر چگونه کار می کند؟

اگر دستتان را در جریان آب یا دریا برده اید و موج دستتان را عقب و جلو برده، پس خواهید دیگر به تعریف کار کمک فنر نیست! مقاومتی که دستتان برای حرکت نکردن با موج دریا دارد و سرعت را با تکان دادن دستتان تغییر می دهید، دقیقا همان عملی است که کمک ها هنگام رانندگی انجام می دهند.

کمک فنرها

درون کمک ها پیستونی وجود دارد که درون لوله ی غوطه ور در روغن، حرکت می کند. وقتی که پیستون در حال حرکت است، روغن به واشرها و سوراخ های پیستون با فشار می رود، و به طور دقیق مقدار مقاومت حرکت را کنترل می کند. مقاومت حرکت، انرژی را به گرما تبدیل می نماید.( کمک ها که در جاده، رانندگی و حرکت ماشین را کنترل می کنند، گرم می شوند.)

طراحی و شکل کمک ها

هرچند در عمر خودرو و تاریخچه ی آن، کمک فنرهای زیادی طراحی و تولید شدند اما امروز فقط چهار نوع کمک وجود دارد:

  • تک لوله ای
  • دو لوله ای
  • تک لوله ای با روغن
  • مخزن خارجی

گاهی این کمک ها با عنوان استرات در ماشین به کار برده می شوند اما همچنان کاربرد آن ها یکی است.

چه زمانی کمک بخریم؟

عمر کمک ها معمولا زیاد است اما بعد از مدتی کیفیت و کارایی آنها کم می شود. پس چه زمانی باید آنها را تعویض کرد؟

با ما همراه باشید تا در مطالب بعدی پاسخ این سوال را بگوییم. امیدواریم از مطلب اصلی ترین کار کمک فنر، تا اینجا راضی بوده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =