مقالات

چگونه بفهمیم کمک فنر ماشین خراب شده است

استرات یا کمک فنر

آیا از خراب شدن کمک فنر مطمئن نیستید؟ در این مطلب به چند نشانه برای فهمیدن اینکه آیا کمک فنر ماشین خراب شده یا نه، اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید. پیش تر هم مطلبی با عنوان نشانه های یک کمک خراب شده، نوشتیم که می توانید با مراجعه به سایت، آن را مطالعه نمایید.

چهار نشانه ی کمک فنر خراب

اکثر راننده ها به احساس خود برای زمان سرویس کردن ماشین تکیه می کنند. و قطعات خیلی کمی مانند استرات یا کمک فنر در ماشین هست که بیشترین هشدار مبنی بر نیاز به سرویس دهی، ارسال می کند. برای همین است که بردن ماشین برای تعمیرکار گاهی آسان ترین راه برای تایید شکایت های ماشین می باشد.

در اینجا به دو نکته برای متوجه شدن اشکال در کمک فنر و استرات اشاره خواهیم کرد تا متوجه شوید که چه زمان باید برای تعویض یا تعمیر سریع، اقدام کنید:

پرش های خودرو:

زمانی که خودرو بر دست اندازها، چاله ها و جاده های ناهموار حرکت می کند، فنرهای کویل مسئولیت تعدیل انتقال انرژی را دارند. کمک ها و استرات ماشین برای کمک به کنترل حرکت فنرها ساخته شده اند تا چرخ ها زیاد بالا  و پایین نشوند. هنگامی که این اجزا گیر کرده، خراب شده یا از بین رفته اند، لاستیک ها تماس خود را هنگام حرکت و رانندگی با زمین از دست داده و همین امر سبب رانندگی نامتوازن می شود.

کمک های فنر

جلوبندی یا اسکوات های عقب شیرجه می زنند:

کمک فنرها و استرات ها به خودرو کمک می کنند تا در سرعت گیری و هنگام ترمز کردن، ثابت بماند. وقتی که کمک و استرات خودرو آسیب می بیند، قسمت جلویی می تواند هنگام ترمز کردن پرش کند حال آنکه اسکوات های عقب شتاب می گیرند. در مطلب بعدی به دو مورد دیگر در خصوص خراب شدن کمک فنر اشاره خواهیم کرد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =