مقالات

آموزش تعویض و نصب کمک فنر( بخش دوم)

تعویض کمک فنر

همانطور که می دانید کمک فنر یکی از قطعات مهم خودرو است و شما برای تعویض آن باید اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید. در مقالات قبل شما را با تعویض و نصب و همچنین اطلاعاتی مهم در مورد کمک فنر آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نحوه تعویض کمک فنر اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم.

مرحله پنجم- جدا کردن مهره های کمک فنر

با استفاده از یک انبر خیلی محکم و سفت می توانید با دقت مهره ی بالایی کمک فنر قدیمی را باز کنید. دقت کنید که پیچ های پیستون با حرکت شما تکان نخورند. برای اینکه این کار را راحت تر انجام دهید مهره را بالا تر از حد معمول بگیرید و با انبردست زیر آن را بچرخانید. حالا در عین حال که با انبردست پیچ را گرفته اید مهره را جدا کنید.

کمک فنر ارزان

مرحله ششم- بوش و واشر را بردارید

حالا که مهره را برداشته اید لایی و واشر خیلی راحت تر جدا می شوند. در این مرحله باید آن را از کمک فنر جدا کنید.

مرحله هفتم- برداشتن کمک فنر قدیمی و نصب کمک فنر جدید.

با استفاده از آچار مخصوص می توانید کمک فنر قدیمی را بعد از این که مهره را جدا کردید، بردارید. اگر هنوز هم نمی توانید کمک فنر را بیرون بیاورید با چکش خیلی آرام به آن ضربه بزنید. حالا می توانید کمک فنر جدید را سر جایش بگذارید. سیستم تعلیق به جایگیری کمک فنر در جایش کمک می کند. مهره و واشر را روی کمک فنر بپیچید. دقت کنید که مهره را محکم سر جایش بپیچید. اول باید مهره پایین کمک فنر سفت کنید. بعد باید بوش و لایی ها و واشر و مهره دیگر را در سر جایشان فرار دهید.ترمز و سایر پیچ و مهره ها را درست در سر جایشان پیچ کنید.

حالا که تمام این کار ها را انجام دادید باید تایر و متعلقاتش را جا بزنید و با استفاده از جک کمک فنر جدیدتان را تست کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + بیست =