مقالات

آموزش تعویض و نصب کمک فنر

کمک فنر ارزان

آیا با نحوه تعویض کمک فنر آشنایی دارید؟ در مقالات قبل شما را با اطلاعات مهمی در مورد کمک فنر آشنا کردیم. همچنین در مورد راهنمای خرید کمک فنر و همچنین مدت زمانی که می توان از یک کمک فنر استفاده کرد آشنا کردیم.

در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نحوه نصب کمک فنر اطلاعات مهمی در اختیارتان قرار دهیم تا وقتی کمک فنر مورد نیازتان را بعد از اینکه از یک فروشگاه معتبر مانند فروشگاه براتی تهیه کردید، بتوانید خودتان آن را نصب کنید.

کمک فنر یکی از لوازم های بسیار مهم خودرو محصوب می شود چرا که در صورت فقدان آن، خودرو در هنگام حرکت دچار لرزش و حرکات شدید می شود. مکانیزم عملکرد کمک فنر ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد اما نصب کمک فنر خیلی پیچیده نیست پس با ما در نصب و راه اندازی کمک فنر همراه باشید.

مرحله اول- با احتیاط عمل کنید.

یک جفت دستکش دستتان کنید سپس شروع به کار کنید تا دستتان کثیف نکنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید اطمینان پیدا کنید که برای سیتم عملکرد خودرو مزاحمتی ایجاد نمی شود. مطمئن شوید که پیچ های کمک فنر محکم سر جای خودش پیچ شده است. بهتر است تا از یک نفر در انجام کار های مکانیکی کمک بگیرید.

مرحله دوم- استفاده از جک

با استفاده از یک جک می توانید قسمت مورد نظر را بالا بیاورید تا راحت تر کمک فنر را تعویض کنید.

کمک فنر

مرحله سوم- جدا کردن چرخ ها

با استفاده از آچار چرخ پیچ چرخ ها را باز کنید و لاستیک ها را بیرن بیاورید. کمک فنر قدیمی را پیدا کنید.

مرحله چهارم- لنت ترمز را پاک کنید.

در برخی از خودرو ها ممکن است نیاز باشد متعلقات ترمز برداشته شود. گیره ها و لوازمی که ممکن است به لنت ترمز وصل شده باشند را با استفاده از پیچ گوشتی جدا کنید.

در ادامه مقالات اطلاعات بیشتری در مورد تعویض کمک فنر در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =