مقالات

انتخاب کمک فنر مناسب با نوع خودرو

کمک فنر

همانطور که می دانید کمک فنر یکی از اصلی ترین قطعات خودرو می باشد.

برای خرید کمک فنر به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

هر چه اطلاعات شما در مورد خرید کمک های خودرو بیشتر باشد در نتیجه خرید بهتر و قابل قبول تری خواهید داشت. شناخت مدل های مختلف کمک خودرو می تواند تاثیر بسیار بالایی در سلامت خودرو داشته باشد.

در مطالب قبل شما را با نحوه خرید کمک فنر آشنا کردیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد خرید این قطعه ارزشمند اطلاعات بیشتری به دست آورید.

همانطور که قبلا هم گفتیم وظیفه کمک ها این است که لرزش ها و ارتعاشات وارد بر خودرو را به حداقل برساند.

کمک ها از قطعات متفاوتی ساخته شده اند و هر یک کاربرد مخصوص به خود را دارند.

کمک خودرو

آیا می دانید چه مدل کمکی برای خودروی شما مناسب است؟

کمک ها با هم بسیار متفاوت اند و بسته به اندازه، وزن، مدل  و … خودروی شما باید کمک متناسب با خودرویتان را بخرید. خودرو هایی که باربر هستند مانند وانت معمولا دارای کمک هایی هستند که بتوانند وزن های سنگین را به راحتی تحمل کنند.

کمک های هیدرولیکی از رایج ترین انواع کمک فنر می باشد. در این نوع کمک ها هنگامی که خودرو لرزشی را احساس می کند، مایعی که درون محفظه قرار دارد به بخش بالایی منتقل می شود و سپس دوباره به حالت اول بر میگردد این روند از ارتعاش کمک جلوگیری می کند و باعث می شود تا خودرو از حرمات شدید جلوگیری کند.

نوع دیگری از کمک ها کمک های گازی هستند که معمولا از گاز نیتروژن پر می شوند. این گاز ها حبابدار نمی شوند و می توانند به راحتی در محفظه بالا و پایین بروند و از ارتعاشات جلوگیری کنند.

برای تهیه بهترین انواع کمک فنر می توانید با کارشناسان  ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =