مقالات

اطلاعات مهم در مورد کمک فنر

کمک فنر

همانطور که می دانید کمک فنر یکی از لوازم اصلی و بسیار مهم خودرو است. که از بروز لرزش و شوک به خودرو جلوگیری می کند. در مقالات قبل شما را با راهنمای خرید کمک فنر آشنا کردیم و اطلاعات مهمی در خصوص کمک فنر به دست آوردید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص کمک فنر به دست آورید. و با نشانه های خرابی کمک فنر بیشتر آشنا شوید.

باید بعد از هر 20000 کیلومتر کمک فنر را چک کنید. آسان ترین راه جلوگیری از خطرات این است که به طور مداوم به بازبینی کمک فنر بپردازید. نشانه هایی مانند زنگ زدگی و جای روغن روی کمک فنر یکی از نشانه هایی است که با دیدن آن باید به فکر تعویض و یا تعمیر کمک فنر باشید.  حتما باید لاستیک خودرو را در در هنگام چک کردن کمک فنر چک کنید. یکی از روش های بازرسی خودرو این است که جلو و عقب اتومبیل را تکان دهید. اگر بعد از وارد کردن فشار بیش از یکبار خودرو تاب خورد نشان دهنده این است که کمک فنر خودرو ایراد دارد. البته بهترین راه برای چک کردن کمک فنر این است که از یک متخصص و مکانیک حرفه ایی کمک بگیرید تا ببینید آیا کمک فنر شما ایرادی دارد یا خیر.

تعمیر کمک فنر

  • در تعمیر کمک فنر خودرو چه کار هایی انجام می شود؟
  1. تعویض درپوش، درز گیر، میله های زنگ زده و خمیده شده
  2. از بین بردن نشتی
  3. پر کردن کمک فنر با نیتروژن
  4. تعویض مایعات درون کمک فنر
  5. چک کردن کمک فنر در با دو سرعت متفاوت
  6. حفظ کردن میله ها با مواد پلیمری
  • تعویض کمک فنر

در شرایطی که عملکرد کمک فنر نرمال است کمک فنر باید هر 3 تا 4 سال تعویض شود. در شرایط محیطی نا مناسب بهتر است تا هر 40 تا 50 هزار کیلومتر کمک فنر را تعویض کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 7 =