مقالات

همه چیز در مورد کمک فنر

کمک فنر خودرو

آیا می دانید کمک فنر خودرو چه نقشی در حرکت خودروی شما دارد؟ کمک فنر باعث می شود تا در هنگام رانندگی لرزش ها و حرکات خودرو را احساس نکنید. کمک فنر از هر گونه حرکت ناگهانی جلوگیری می کند.

در مطالب قبل شما را با نحوه تعویض کمک فنر و همچنین راهنمای خرید این قطعه آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با سایر اطلاعات مهم در مورد کمک فنر آشنا شوید.

کمک فنر تنها برای راحتی و آرامش شما در هنگام رانندگی طراحی نشده است. از این قطعه بیشتر به خاطر ایجاد امنیت آن یاد می شود. کمک فنر بین جاده و چرخ ها تعادل ایجاد می کند. از این وسیله بیشتر در تغییر مسیر استفاده می شود. عملکرد کمک فنر بر پایه انتقال انرژی حرارتی است. در خودرو های مدرن از کمک فنر های هیدرولیک بیشتر استفاده می شود.

کمک فنر

اگر در هنگام رانندگی احساس کردید که چرخ ها لرزش دارند نشان دهنده این است که کمک فنر شما آسیب دیده است. اگر متوجه شدید که در هنگام رانندگی کمک فنر بیش از حد حرکت و تکان های شدید می خورد می تواند به دلیل خرابی کمک فنر باشد.

معمولا هر کمک فنر تا 100000 کیلومتر کارکرد دارد. البته اگر متوجه شدید که کمک فنر شما بیشتر آسیب دیده است. لازم است تا آن را تعویض کنید.

راهنمای تشخیص کمک های آسیب دیده

  • فاصله ترمز کردن شما افزایش پیدا کند.
  • چرخ ها به خوبی تعادل نداشته باشند.
  • صدا های نا به هنجار در هنگام رانندگی
  • بدنه خودروی شما لرزش داشته باشد.
  • سرنشینان خودرو راحت نباشند.

به چه دلیل کمک فنر آسیب می بیند؟

در بیشتر مواقع روغن و بوش کمک باعث آسیب این قطعه خواهد شد. اگر کیفیت این محصول پایین باشد خیلی زود آسیب خواهد دید.

برای تهیه بهترین و با کیفیت ترین انواع کمک فنر با کارشناسان ما در تماس باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 18 =