مقالات

دلایل اهمیت بررسی کمک فنر خودرو

بررسی کمک فنر موتورسیکلت ها

در مقاله پیشین به بررسی کمک فنر فرسوده و سالم میان خودروی فولکس واگن و پژو 206 پرداختیم و خطرات و صدمات ناشی از آن را بیان نمودیم. در این مقاله می خواهیم به اهمیت بررسی کمک فنر پرداخته و بگوییم چرا این امر مهم و اساسی می باشد و بررسی این مورد چه کمکی به نات در حفظ جان و سرمایه شما خواهد شد. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم.

برای بهتر شناختن علاوه بر آزمایش های صورت گرفته، خودروهای دارای کمک فنر کاملا سالم نسبت به خودروهای دارای کمک فنر ۵۰ درصد فرسوده ، ۳۷ درصد کمتر چسبندگی خود با سطح جاده را از دست می دهند.

تست های انجام شده ، اهمیت بررسی شرایط کمک فنر خودروهایی که حتی مجهز به ASR می باشند را نشان می دهد.

اهمیت بررسی کمک فنر خودرو

عملکرد کمک فنر به مرور در طول زمان کاهش می یابد. در این مدت که عملکرد کمک فنر کاهش می یابد، راننده در جبران فرسودگی و نامناسب شدن شرایط کنترل خودرو، نحوه رانندگی خود را با این شرایط تطبیق می دهد.

همانند اکثر قطعات خودرو که به طور مداوم از آن ها استفاده می شود، کمک فنر نیز در معرض ساییدگی و فرسودگی می باشد.

نشانه های فرسودگی کمک فنر را می توان کند شدن پاسخگویی خودرو به چرخش غربیلک فرمان، ضعیف شدن کنترل خودرو بر روی سطوح ناهموار و سیستم تعلیق ناپایدار مشاهده کرد. یک روش ساده برای تست اینکه کمک فنر فرسوده شده است یا خیر، انجام تست تعادل می باشد. جالب است به این نکته اشاره کنیم که اگر خودرو پس از اعمال فشار رو به پایین بر روی پیشانی خودرو، بیش از یک بار نوسان پیدا کند، این مورد می تواند نشان دهنده کمک فنر فرسوده باشد.

علاوه بر این، بررسی های ظاهری در خصوص نشت روغن ها و ساییدگی غیر یکسان تایرها نیز می توان انجام داد. توصیه می کنیم که بررسی کمک فنرها به طور سالانه یا هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر و توسط متخصص انجام گیرد. بدون شک این توصیه به نفع خود شما می باشد زیرا این بررسی باعث می شود که وقت کافی داشته باشید تا اقداماتی که برای حفظ ایمنی راننده ، سرنشینان و سایر رانندگان لازم است را انجام دهید. اگر کمک فنر نیاز به تعویض دارد ، تعویض هر دو کمک فنر به طور همزمان مانند لنت ترمز از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا تعادل مناسبی در هر دو سمت خودرو ایجاد شود.

همانطور که مشاهده نمودید بررسی کمک فنر کمک شایان ذکری به خودرو و شیوه رانندگی شما می کند و با این کار شما ایمنی خودرو و مهم تر از همه خود و سرنشینان را تضمین می کنید پس فراموش نکنید که این کار را حتما جدی بگیرید. اگر می خواهید از انواع کمک فنر مطلع شوید و یا اطلاعاتی در مورد قیمت کمک فنر کسب کنید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید. رضایت شما مصرف کنندگان گرامی انگیزه مضاعفی به ما عطا می کند. با ما در تماس باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 7 =