مقالات

کارکرد های کمک فنر

نکات کمک فنر

کمک فنر برای چیست؟

در این مطلب ما برای شما از کمک فنر و کارکردهای آن می گوییم. مطالب قبلی ما را در خصوص نکاتی درباره ی انتخاب آنها می توانید در سایت مشاهده کنید.

کمک فنرها کجا هستند؟

کمک فنر هنگامی که ماشین روی دست انداز می رود، به کمک می آیند. در واقع مایع سیال از قسمت پایینی واشر A به بالاترین قسمت حرکت می کند. اما از آنجا که حجم فضای بالایی واشر A کمتر از حجم میله ی G می باشد، مایع سیال به واشر B فشار می آورد.

این فشار مایع سیال به واشرها، نیروی معتدلی را وارد می کند. بنابراین، درحالیکه سرعت کم می شود، مایع سیال از قسمت بالایی واشر A به قسمت پایینی می رود. همچنین از قسمت پایینی واشر B به قسمت بالایی حرکت می کند.

می بایست کمک فنرها با مایع سیال کمک در هر وقفه ای به صورت منظم آنچنان که شرکت سازنده یا هنگام نیاز، طراحی کرده است، کار کند. کمک فنرهای تلسکوپی مدرن دیگر سرویس دهی نمی شود. اگر دچار آسیب شوند یا مقاومت کافی برای فشار و کشش نداشته باشند، باید تعویض گردند.

کمک فنر کجاست

آزمایش کمک فنرها

برای آزمایش کمک فنرها می بایست ماشین را هنگامی که با سرعت عقب و جلو می شود، تست کرد. اگر هنگام ترمز کردن ماشین سریعا متوقف نشد، کمک ها باید تعویض یا مورد آزمایش قرار گیرند.

زمانی که کمک ها دچار آسیب شود، کارکرد آنها غیر عادی و باعث صدا دادن و لرزش در کاهش سرعت، می شود. البته ممکن است صدا از جاهای دیگر باشد. بنابراین، پیش از تعویض، سیستم داخلی ترمز و لوازم کمک فنر بر روی بنده و میله را چک کنید. مطمئن شوید کمک فنر روی بوش های لاستیک محکم قفل می شوند و دچار ساییدگی و آسیب دیدگی نیستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 15 =