مقالات

راهنمای خرید کمک فنر( بخش دوم)

کمک فنر

همانطور که می دانید در انتخاب کمک فنر باید به نکات بسیار مهمی دقت داشته باشید. و انواع مختلف کمک فنر را بشناسید تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین کمک فنر متناسب با خودرویتان را انتخاب کنید. در مقالات قبل شما را با راهنمای خرید کمک فنر آشنا کردیم و نکاتی در مورد خرید کمک فنر را به شما آموختیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد کمک فنر اطلاعات بیشتری به دست آورید.

  • آشنایی با مدل های مختلف کمک فنر

همانطور که می دانید کمک تعدیل کننده حساس به موقعیت کمک فنری است که بتواند بین کارایی و رانندگی تعادل برقرار کند. این نوع وسیله کمک می کند تا سرعت و شتاب مایع هیدرولیکی کنترل شود.

نکته کلیدی در عملکرد این نوع کمک فنر این است دارای تونل فشاری با شیار ها و گودی های بسیار ریز و دقیق است.

هر جزئیاتی که در طول شیار های کمک فنر وجود داشته باشد مورد توجه قرار گرفته است. عمق و ظرافت این شیار ها در کمک فنر باعث شده است تا تعادل بسیار خوبی بین رانندگی و همچنین کنترل خودرو به وجود آید.

با استفاده از کمک فنر PSD در واقع شما دارای دو محدوده تونل فشار هستید. محدوده اول به عنوان محدوده راحتی عمل می کند جایی که رانندگی با آرامشی را برای افراد به وجود می آورد. و محدوده دوم به عنوان محدوده کنترل است که شرایط رانندگی افراد بستگی دارد.

فواید کمک فنر PSD

در شرایط مختلف و تغییر جاده به سرعت واکنش نشان می دهد.

این نوع کمک فنر هم تعادل و هم کنترل را برای راننده فراهم می کند.

  • تعدیل کننده حساس به شتاب ASD

این نوع کمک فنر نیز مانند کمک فنر قبلی طوری طراحی شده است تا تعادل را بین کنترل و آسایش و راحتی راننده فراهم کند. این نوع کمک فنر به جای اینکه به ضربه حساس باشد به شتاب اوله حساس است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =